KONST / Litografier / Färglitografi 7439059
*
nr 743 9059
Gösta Werner
(1909-1989), Sverige
Färglitografi , Gösta Werner (1909-1989), 41/50, motivets mått: 67x50
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:16:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 23:44:17
1
100 kr
26/2 15:52:15
2
250 kr
26/2 16:23:31
1
200 kr
26/2 16:31:16
1
300 kr
27/2 18:40:57
3
350 kr
27/2 19:11:29
1
400 kr
27/2 19:12:40
3
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Läs mer om Gösta Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gösta werner litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06
-
1032 Oljemålning
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Fjordmotiv. Sig..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:35
*
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Gösta Werner
nr 743 9059
Gösta Werner
(1909-1989), Sverige
Färglitografi , Gösta Werner (1909-1989), 41/50, motivets mått: 67x50
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 23:44:17 | 1 | 100 kr |
26/2 15:52:15 | 2 | 250 kr |
26/2 16:23:31 | 1 | 200 kr |
26/2 16:31:16 | 1 | 300 kr |
27/2 18:40:57 | 3 | 350 kr |
27/2 19:11:29 | 1 | 400 kr |
27/2 19:12:40 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.Läs mer om Gösta Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gösta werner litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06 -
1032 Oljemålning
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Fjordmotiv. Sig..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:35